Ciąża okresem zwiększonego zapotrzebowania na żelazo.

Ciąża okresem zwiększonego zapotrzebowania na żelazo.

Ciąża – niezwykłe dziewięć miesięcy.

Okres ciąży to czas kiedy organizm kobiety przygotowuje się do przyjścia na świat jej upragnionego oraz wyczekiwanego dziecka.  Wtedy to maleństwo w łonie mamy rozwija się oraz bardzo intensywnie rośnie, aby móc samodzielnie poradzić sobie poza jej łonem  po porodzie.
Stąd też, aby możliwy był jego prawidłowy rozwój oraz wzrost – stale czerpie witaminy oraz minerały i cenne pierwiastki właśnie z organizmu swojej mamy.  Dlatego w ciąży niezwykle ważna jest właściwa suplementacja – pozwalająca dostarczyć do organizmu wszelkich niezbędnych witamin oraz składników potrzebnych do zapewnienia właściwego rozwoju oraz zdrowia maleństwo, a także aby nie dopuścić do bardzo niebezpiecznych dla zdrowia mamy oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu – niedoborów witamin i minerałów.
Kluczową rolę w diecie kobiety ciężarnej odrywa suplementacja kwasem foliowym oraz żelazem, bowiem zbyt niski poziom żelaza we krwi może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych zarówno dla kobiety ciężarnej jak i rozwijającego się w jej łonie dziecka – najczęstszą z nich jest niedokrwistość, znana także jako anemia oraz poważne wady rozwojowe płodu.

Źródła dobrze przyswajanego żelaza dla kobiet w ciąży.

Chociaż żelazo powinniśmy dostarczać do naszego organizmu głównie wraz z pożywieniem – to jednak ciąża jest dosyć specyficznym okresem, w którym zapotrzebowanie na ten pierwiastek gwałtownie wzrasta i nie jesteśmy w stanie tylko i wyłącznie dostarczyć go wraz ze spożywanymi posiłkami. Dlatego warto jest zadbać o odpowiednią suplementację, dzięki czemu unikniemy niebezpiecznych dla zdrowia niedoborów prowadzących do anemii. Doskonałym produktem zawierającym żelazo wysoko przyswajalne dla kobiet w ciąży jest chelaferr.
Produkt ten posiada pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka oraz jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
Zawiera on bardzo dobrze przyswajalne żelazo w postaci chelatu aminokwasowego albion oraz kwas foliowy i witaminy C, B6 oraz B12. Ponadto nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych – jakie często występują podczas suplementacji żelazem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments