Co oferują współczesne drukarnie?

Co oferują współczesne drukarnie?

Poszukujesz miejsca, gdzie kreatywność przeplata się z precyzją i dokładnością? Miejsca, które jest do Twojej dyspozycji i jest w stanie zagwarantować Ci wydruk, bądź wykonanie materiałów na zlecenie? Zatem śmiało możesz skorzystać z usług profesjonalnej drukarni, którą tworzą specjaliści w swojej dziedzinie. Taka decyzja nie tylko zaoszczędzi Twój czas, ale i zmniejszy wydatki – samodzielne wykonywanie profesjonalnych druków wymaga specjalnych urządzeń i umiejętności.

Drukarnie – sytuacja na rynku

Obecnie, na rynku istnieje ogromna ilość drukarni, nie tylko tych stacjonarnych, ale i internetowych. Czasami nie możemy podjąć decyzji, którą z nich wybrać. Wówczas, najczęściej sugerujemy się opiniami klientów, bądź też zrealizowanymi projektami drukarni, które niekiedy udostępniane są klientom.

Jakie usługi oferują najczęściej nowoczesne drukarnie?

  1. Projektowanie – grafika
  2. Przygotowanie do druku
  3. Druk
  4. Sklejanie/składanie broszur i opakowań
  5. Sztancowanie
  6. Falcowanie

Druk fleksograficzny – innowacyjność

W nowoczesnych drukarniach popularny jest tak zwany druk fleksograficzny oparty na technologii elastycznych form drukowych. Taki druk, można zastosować na produktach o różnorodnych materiałach oraz strukturze podłoża. Nadaje to ogromnej elastyczności, uniwersalności i umożliwia tworzenie innowacyjnych produktów. Wiele firm w swojej ofercie posiada druk fleksograficzny (np. drukarnia Rzeszów) obejmujący wykonanie m.in.:

  • etykiet samoprzylepnych,
  • nadruków fleksograficznych,
  • etykiet na butelki,
  • laminatów.

Sztancowanie oparte jest na działaniu automatu sztancująco-bigującego, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne wykrawanie i bingowanie kartonów opakowaniowych.

Falcowanie z kolei opiera się na składaniu arkusza papieru (jedno, bądź wielokrotne) w celu osiągnięcia odpowiedniego formatu i liczby stron.

Niskie ceny a jakość

Pamiętajmy, że niska cena nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru drukarni. Dlaczego? Jeżeli chcemy, by jakość i precyzja były wysokie, warto zainwestować w firmę, która nam to zagwarantuje. Dobrze wykonana usługa kosztuje – nie ma się co oszukiwać. Znakomite druki to świetne i funkcjonalne urządzenia, które niestety, do tanich nie należą. Zaufanie i pozytywna opinia klientów powinny być wystarczającą motywacją, by zainwestować w najlepsze produkty reklamujące naszą firmę – znakomite, godne polecenia projekty, druki, jakość.

A Ty? Wybrałeś już drukarnię spełniającą Twoje oczekiwania?

Patrycja Wydrych

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments