Co spowalnia metabolizm?

Co spowalnia metabolizm?

Co spowalnia metabolizm?

Jak szybko schudnąć? Co zrobić, aby pozbyć się niechcianych kilogramów? Jak skutecznie przyśpieszyć metabolizm? Macie takie właśnie wątpliwości? W takim razie świetnie składa się, że trafiliście na nasz dzisiejszy artykuł, który jest poświęcony właśnie tej kwestii. Dowiecie się z niego, co spowalnia metabolizm – ma to zaś wpływ na aspekt dotyczący utrzymania prawidłowej wagi.

Nieodpowiednia dieta

Spożywacie pierwsze z brzegu produkty? Nie przykładacie do tej kwestii zbyt wielkiej uwagi? Niestety, ma to negatywny wpływ na metabolizm. Jak przyspieszyć ten proces? Warto stosować odpowiednie zasady żywieniowe. Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie – mniej więcej w równych odstępach czasowych wynoszących około 2-3 godziny. Pamiętajcie też, aby nie ograniczać nadmiernie kalorii. Wielu osobom wydaje się, że im mniej kalorii, tym łatwiej zgubić zbędne kilogramy. Ciekawostką jest jednak fakt, że zbyt duże ograniczenia kaloryczne przyczyniają się do tego, że wszystkie procesy życiowe są spowolnione. Przekłada się to na zmniejszenie ilości zużywanej energii. Nie należy zatem spożywać mniej kalorii niż wynosi ilość odnosząca się do podstawowej przemiany materii.

Trzeba również zrezygnować z tłuszczów trans. Zawarte są one między innymi w słodyczach, fast foodach, słonych przekąskach (jak choćby w orzeszkach, paluszkach itp.), twardych margarynach itp. Dlaczego? Produkty tego typu zmniejszają możliwości organizmu w aspekcie spalania tłuszczu. Nierzadko wiążą się z komórkami wątroby, co również przyczynia się do spowalniania metabolizmu. Warto również unikać żywności z pestycydami. Są one używane do produkcji warzyw oraz owoców. Nie można nie zaznaczyć, że pestycydy negatywnie wpływają na tarczycę. Jest to z kolei gruczoł, który kontroluje tempo metabolizmu.

Jakie czynniki warto jeszcze wziąć pod uwagę?

Co jeszcze wpływa negatywnie na metabolizm? Między innymi jest to brak odpowiedniej aktywności fizycznej, brak snu, zbyt duża dawka stresu w życiu prywatnym i zawodowym itp. Te wszystkie aspekty powodują, że po prostu trudniej jest utrzymać odpowiednią wagę. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę wyżej wymienione aspekty. Możecie również stosować dobrej jakości suplementy wspomagające metabolizm. Są one skuteczne i przyczyniają się do utrzymania prawidłowej wagi.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments