Czy białko w proszku daje efekty? Kiedy najlepiej je stosować?

Czy białko w proszku daje efekty? Kiedy najlepiej je stosować?

W ostatnich kilkudziesięciu latach, za sprawą dynamicznego rozwoju kulturystyki i sektora suplementów dietetycznych, na popularności zyskało białko w proszku. Według wielu doniesień produkt ten może mieć korzystny wpływ na zdrowie, oferując określone korzyści. Warto odróżniać prawdę od fikcji i wiedzieć, czy białko w proszku daje efekty, jak mają w zwyczaju podawać reklamy.

Czy białko w proszku daje efekty? Na co możemy liczyć?

Odżywki białkowe czy białko w proszku to produkt dość nowy, spopularyzowany przez kulturystów i osoby ciężko ćwiczące. W reklamach, przedstawiane mięśnie naszprycowanych sterydami kulturystów, są przedstawiane jako rezultat stosowania właśnie takich suplementów. W rzeczywistości efekty dla przysłowiowego „przeciętnego kowalskiego”, mogą, ale nie muszą przyczyniać się do poprawy stanu zdrowia i uzyskanych efektów. Odżywka białkowa to nic innego jak przefiltrowana i wysuszona serwatka mleka krowiego, która osadza się na szczycie wodnistych produktów mlecznych.

Białko w proszku jest chętnie kupowanym produktem głównie na zawartość dodatkowego słodzika, który zwykłą serwatkę zamienia w słodkawy płyn do popijania czy wytwarzania wzbogaconych w białko słodyczy. Efekty spożywania białka w proszku przyczyniają się do zwiększonej podaży aminokwasów rozgałęzionych – niezbędnych do budowy mięśni. Faktycznie, białko w suplementach jest najwyższej jakości i nie dostarcza ze sobą niczego, co mogłoby nieść ze sobą skutki uboczne. Nie jest jednak sposobem na uzyskanie monstrualnej masy mięśniowej. Przydaje się głównie w momencie, gdy chcemy uzupełnić lub zwiększyć ogólną podaż białka w diecie bez konieczności spożywania kolejnej porcji mięsa czy jajek. Białko WPC oraz izolat szybko się przyswajają, będąc świetnym sposobem na szybki i efektywny posiłek potreningowy. 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments