Inhalację w nowoczesnej medycynie

Inhalację w nowoczesnej medycynie

W ostatnich latach medycyna zaczęła się bardzo szybko rozwijać. Prowadzone są badania, nad nowymi lekami i nad leczeniem wielu chorób. Chodzi o to by terapia była jak najskuteczniejsza a zarazem sposób podania leku był łatwy dla pacjenta i nie był inwazyjny. W taki właśnie sposób można podać leki wziewne.

Czym są inhalatory?

Można spotkać się również z określeniem nebulizator. Inhalator to urządzenie elektryczne, które umożliwia w prosty sposób podanie leku we wziewnie. Do specjalnego pojemniczka nalewa się lek w formie roztworu, po czym w formie pary lek dociera przez maseczkę do dróg oddechowych. Nebulizator posiada także filtry, by „oczyścić powietrze” które wytwarza parę.

Kiedy stosuję się inhalatory?

Inhalatory stosuję się głównie w infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych (np. zapalenie oskrzeli) czy zaostrzeniu astmy. Obok astmatyków inhalacje bardzo często prowadzi się w grupach dzieci. Powód jest oczywisty, chodzi o to by lek mógł zostać bezpiecznie podany i skutecznie się wchłaniał. Jeśli chodzi o inhalacje, w grupie dzieci jest to jeden z niewielu dostępnych metod podania leku. Z użyciem instalatorów można spotkać siw nie tylko w warunkach domowych, ale przede wszystkim na oddziałach szpitalnych, głównie pediatrii i oddziale chorób wewnętrznych.

Sama inhalacja ma za zadanie ułatwić oddychanie czy odrywanie się wydzielony i oczyszczanie odpowiednich struktur organizmu. Istnieją oczywiście różne leki do inhalacji ale najpopularniejsza substancja to sól fizjologiczna (NaCl).
Dobrym dodatkiem do inhalatora mogą być podkłady higieniczne. Świetnie chłonną wodę i zabezpieczają.

Gdzie znaleźć odpowiednie urządzenie?

Na rynku istnieją różne typy instalatorów, takie urządzenie można zakupić już od około 150 złotych. Najbardziej rekomendowane miejsca to sklepy medyczne jak https://medyczny-rzeszow.pl/c/63/inhalatory-oraz-akcesoria.html . Można tam nie tylko zaopatrzyć się kompleksowo w przydatny sprzęt ale także wymienić zużyte części, należy tu podkreślić że filtry czy maseczki należy dość często zmieniać i dlatego dobrze jest kupić sobie mały zapas.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments