Kostka brukowa – idealne wykończenie posesji

Kostka brukowa – idealne wykończenie posesji

Kostka brukowa to jeden z najlepszych pomysłów na wykończenie placu obok domu lub terenu przed posesją. Łączy ona w sobie estetykę oraz trwałość, dzięki czemu przez długi czas będziemy mogli cieszyć się stylowym chodnikiem, podjazdem czy alejkami. Jaką zatem kostkę brukową wybrać? W jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej konkretny typ ? Odpowiedzi wraz z przydatnymi wskazówkami w dalszej części tekstu.

Kostka brukowa na posesje

Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, na które decydują się mieszkańcy domów jednorodzinnych. Kostka brukowa może pełnić funkcje praktycznego chodnika, trwałego podjazdu, zostać użyte do gustownego wykończenia terenu przed posesją lub kłaść nacisk na funkcję dekoracyjną. Najpopularniejsze są klasyczne szare modele. Będą one połączeniem trwałości i funkcjonalności. Jeśli zależy nam na ciekawym wyglądzie mamy do wyboru modele białe, grafitowe, nieregularne oraz o różnych kształtach i barwach tworzące różnorodne wzory.

Kostka brukowa do alejek

Ciekawym rozwiązaniem jest użycie ozdobnej kostki brukowej. Od tej funkcjonalnej odróżnia się bardziej przemyślanym projektem, który kładzie nacisk na estetykę, a sam produkt tworzy gustowną układankę. Najczęściej taka kostka jest chropowata, ma nieregularne kształty, krawędzie i oryginalne kolory takie jak czerwony, czarny czy mieszany. Sprzedaż kostki brukowej takiego rodzaju jest ogólnodostępna i nie powinniśmy mieć problemu z jej zamówieniem. Dostępna jest zarówno w marketach budowlanych, jak i prywatnych firmach.

Płyty brukowe

Interesującą alternatywą dla kostki brukowej płyty brukowe. To dużo większe, bo ok. kilkudziesięciocentymetrowe kwadraty lub prostokąty wykonane z bruku, które układa się w jednolity wzór. Mają one równie wiele barw i odcieni, dzięki czemu dobranie odpowiedniego wzoru nie jest rudne. Rozwiązanie takie jest też bardzo praktyczne i wygodniejsze dla domowników. Jeśli po trakcie często chodzą osoby starsze lub kobiety w szpilkach znacząco zwiększy to komfort użytkowania. Płyty brukowe przeważnie są płaskie i mają równomierną fakturę. Mogą być gładkie lub chropowate, ale nacisk jest kładziony na praktyczność rozwiązania i najczęściej nie używa się nierównomiernej powierzchni.

 

 

Piotr Budzyński

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments