Odzież uliczna

Odzież uliczna

Odzież uliczna

Na naszych ulicach bardzo często można zobaczyć odzież, którą potocznie nazywa się odzieżą uliczną. Fascynują się nią głównie młodzi ludzie, którzy poprzez ubiór demonstrują swoje przywiązanie do konkretnych wartości, albo wręcz przeciwnie pokazują bunt przeciwko nim.

Dużo zależy od indywidualnego podejścia konkretnej osoby, jednakże odzież ta spotykana jest na każdym kroku i na pewno stanie się jeszcze bardziej popularna.

Skąd wziął się fenomen odzieży ulicznej ?

Z czego tak naprawdę bierze się fenomen odzieży ulicznej ? Z pewnością jest to swego rodzaju wyrażenie oryginalności. Możemy ubierać to co tylko zechcemy, a do tego wzory obecne na odzieży odzwierciedlają nasze indywidualne zdanie w konkretnym zakresie. W zależności od indywidualnych potrzeb odzież ta może przybierać przeróżne wizerunki.

Odzież uliczna

Odzież uliczna

W każdym bądź razie tego rodzaju odzież pokazuje nie tylko przywiązanie do patriotycznej postawy, ale przede wszystkim chyba stanowi wyraz jakiegoś buntu. Grafiki umieszczone na bluzach ulicznych, czy innych częściach garderoby tego typu często jednoznacznie wskazują właśnie na chęć buntu.

Jak inni odbierają odzież uliczną ?

Jeżeli ktoś twierdzi, że odzież uliczna jest straszna i tego typu bunt jest po prostu glupi, to niech przypomni sobie, jak sam się ubierał za młodu. Z pewnością nie w taki sam sposób jak dzisiejsza młodzież, ale jest to wynikiem głównie tego, że dawniej nie było tak dużego dostępu do odzieży, jak ma to miejsce dzisiaj i wszyscy musieli korzystać z tego co było. Jednakże od zawsze młodzi ludzie starali się znaleźć coś, co wyróżni ich na tle innych.

Nie ma też co poddawać dyskusji, że dla wielu osób odzież uliczna może być nieodpowiednia, ale oczywiście nikt im nie każde jej nosić. Każdy sam podejmuje decyzję odnośnie tego, co na siebie włożyć, a jeżeli będzie to w pewnych granicach, dla większości ludzi nie zrobi to żadnej różnicy. Oczywiście granice można bardzo łatwo przekroczyć, choć z drugiej strony ciężko jest ją określić.

Z pewnością wynika to z faktu, iż to, co kiedyś było nie do pomyślenia, dzisiaj stało się całkiem normalne i to co dzisiaj wydaje się okropne, jutro stanie się po prostu codziennością.

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments