Ogrodzenia tymczasowe – bezpieczeństwo i komfort budowania

Ogrodzenia tymczasowe – bezpieczeństwo i komfort budowania

Rozpoczęcie realizacji inwestycji budowlanej wiąże się z koniecznością dokładnego zapoznania się z przepisami prawa budowlanego. Znajdziemy tam między innymi zapis, który nakazuje ogrodzenie terenu budowy. Na pierwszy rzut oka zadanie to może wydawać się trudne i pracochłonne, jednak z pomocą przychodzą tutaj ogrodzenia tymczasowe. Co więcej, okazuje się, że możemy je zakupić, ale równie dobrze możemy je po prostu wypożyczyć na czas realizacji inwestycji.

Dlaczego budowa powinna być ogrodzona?

Głównym zadaniem ogrodzeń tymczasowych jest zabezpieczenie terenu budowy przed wejściem osób postronnych. Z jednej strony zapis ten chroni samego inwestora przed kradzieżami i zniszczeniami. Z drugiej strony jest to forma zabezpieczenia samych „ciekawskich”, którzy na budowie mogą ulec groźnym wypadkom. Zgodnie z prawem budowlanym, wysokość tego rodzaju ogrodzenia powinna wynosić minimum 1,5 metra. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zawsze zamontowanie segmentów jest możliwe. Wtedy inwestor jest zobowiązany do zamieszczenia tablic ostrzegawczych.

Ogrodzenia tymczasowe – wygrać czy kupić?

Oba te rozwiązania mają swoje plusy. Jeśli zdecydujemy się na ogrodzenia tymczasowe w wersji do wypożyczenia, nie musimy martwić się o miejsce do przechowywania elementów pomiędzy realizacją kolejnych inwestycji. Z kolei zakup ogrodzeń sprawdzi się, jeśli często realizujemy budowy i pomiędzy nimi nie mamy czasu na załatwianie dodatkowych kwestii związanych z wypożyczeniem. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną opcję, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments