Po co nam wózki paletowe?

Po co nam wózki paletowe?

Wózki paletowe – w szczególności ręczne – już od dawien dawna wiodą prym na magazynach i w fabrykach (i to nie tylko polskich). Dynamiczny rozwój techniki i technologii w zakresie tego typu sprzętu wcale nie sprawił, że przedsiębiorcy zapomnieli o klasycznych paleciakach. Wręcz przeciwnie – sprzęt ten znajdziemy wszędzie tam, gdzie konieczny jest szybki i sprawny załadunek oraz rozładunek. Mówiąc o „ręcznych wózkach paletowych” mamy na myśli wyspecjalizowane wózki magazynowe z ręcznym unoszeniem ładunku oraz ręcznym pchaniem. Oczywiście, na rynku znajdziemy również nieco bardziej zautomatyzowane rozwiązania, aczkolwiek to właśnie klasyczne ręczne paleciaki zyskały miano najlepszych. Tak jak wielokrotnie wspomniano w tym tekście, wózki paletowe są powszechnie wykorzystywane na halach magazynowych oraz halach produkcyjnych, a także… w sklepach. Co ciekawe, ich kompaktowy kształt i prostota obsługi sprawiają, iż stanowią one kluczowe wyposażenie większości samochodów transportowych. Ręczne wózki paletowe sprzyjają szybkiemu, wygodnemu, prostemu i bezpiecznemu załadunkowi oraz rozładunkowi towaru.

Po co nam wózek paletowy?

Ręczny wózek paletowy to sprzęt o wąskim zastosowaniu, aczkolwiek niemałej przydatności. Nic więc dziwnego, że każdy przedsiębiorca prowadzący np. magazyn ma u siebie co najmniej kilka jego egzemplarzy. Wózki paletowe, zwane również paleciakami przydają się np. w sortowni przesyłek – czy to pocztowych, czy to kurierskich. Chociaż większość z nas nie wyobraża sobie codziennej dostawy nowych przesyłek czy listów, prawda jest taka, że jest ich bardzo dużo. Ręczne przenoszenie każdej z nich byłoby co najmniej niewygodne. Dużo łatwiej jest przenieść paletę. Paleciaki spotkamy również w sklepach typu Biedronka, a nawet nieco mniejszych dyskontach jak Żabka czy Fresh. Nie ma lepszego rozwiązania do przewożenia towarów, aniżeli mały i zgrabny wózek paletowy.

Wózki paletowe

Wózki paletowe

Nieco większy sprzęt – z większymi widłami bądź masztem – wykorzystywany jest na magazynach. Nowe dostawy czy wydanie towaru przebiega znacznie sprawniej, gdy mamy pod ręką odpowiednio dobrane narzędzia np. wózki paletowe. Obecnie niemal każda branża korzysta z mniejszych bądź większych paleciaków. Duża konkurencja na rynku – przynajmniej w tym zakresie – sprawia, iż wózki paletowe to stosunkowo tanie rozwiązanie. Szukając odpowiedniego produktu dla siebie, warto wybierać sprzęt renomowanych marek, których części zamienne są powszechnie dostępne na rynku.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments