Rozwód kościelny niszczy nie tylko sakrament

Rozwód kościelny niszczy nie tylko sakrament

 Rozwód kościelny to działanie, na które decydują się pary, zdające sobie sprawę z tego, że po prostu nie widzą przyszłości w małżeństwie. Wiele małżeństw stara się walczyć o to co mają, bo przeważnie poza samym sakramentem świętym, łączy ich także potomstwo. Jak wszyscy dobrze wiemy, wychowywanie się z rozwiedzionymi rodzicami, dla dziecka może być bardzo trudne i może być to powodem wielu traum, które zaowocują w przyszłości i spowodują, że dziecko nie rozwinie się tak, jak powinno.

                                                                        Dobro dzieci najważniejsze

Rozwód Kościelny

Rozwód Kościelny

Tak jak już wcześniej wspomniałem, należy się kierować dobrem dziecka, które jest priorytetem dla większości rodziców. Starają się oni uporządkować swoje życie prywatne, aby rodzin się nie rozleciała, a dzieci miały jak najlepsze warunki. Niestety, w wielu przypadkach konflikt między dwojgiem ludzi jest tak wielki, że nie ma możliwości, aby odbyło się bez rozwodu. Takim o to sposobem, następują bardzo ciężkie czasy dla rozdzielonej rodziny. O tyle dobrze jest wtedy, gdy dziecko jest już starsze i rozumie przez co musi przejść. Sakrament, który zawierają państwo młodzi, wraz z jego zakończeniem niszczy więzy rodzinne i na zawsze będzie to oddziaływało negatywnie na każdego członka rodziny.

                                                                 Rozwód kościelny, jako ostateczność

Ludzie, którzy stworzyli rodzinę, zdają sobie sprawę z tego, że rozwód musi być ostatecznością i na pewno będą się starali się to naprawić, ponieważ krzywda, jaka jest wyrządzana rodzinie, jest zbyt ogromna. Tak na prawdę, gdy już wszystko zawiedzie – dopiero wtedy, powinniśmy się starać o rozwód kościelny, który nie jest przecież tak łatwo dostać i wiąże się z załatwianiem wielu formalności. Unieważnienie małżeństwa kościelnego to według kościoła bardzo niepoprawna rzecz, która nierzadko wiąże się z długim czasem oczekiwania na zakończeni procesu. Wiele kościołów stara się naprowadzić parę na dobrą drogę i zapobiec rozwodowi, choć rzadko się to udaje – z pewnością możemy zaobserwować takie przypadki. Rozwód kościelny Tarnów przebiega ponoć bardzo szybko wtedy, gdy małżonkowie definitywnie odmawiają pomocy i starają się jak najszybciej zakończyć małżeństwo – chociaż i są takie przypadki, że nawet wtedy ciągnie się to przez długi okres czasu. To wszystko po to, aby rozwód kościelny nie niszczył rodziny, bowiem to nie tylko przerwanie więzów małżeńskich, ale także początek zniszczenia rodziny, która została uchwalona przez kościół.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments