Szafa człowieka biznesu cz.2

Szafa człowieka biznesu cz.2

Im mniej, tym więcej

Orły są szare, a papugi pstrokate – mawiał Beau Brummel, brytyjski arbiter męskiej elegancji, który w XVIII wieku wprowadził garnitur i krawat na salony.

Promowana przez niego skromna elegancja znajduje swoje odzwierciedlenie w modzie biznesowej do dziś i na stałe weszła do kanonów etykiety biznesowej.

– Strój biznesowy powinien być skromny, ale elegancki i klasyczny

– mówi Małgorzata Laskowska-Ko-siak, osobista stylistka, szkoleniowiec w firmie Dobry Wizerunek. – Bez zbędnych dodatków i nonszalancji w myśl słów Coco Chanel, która była prekursorem klasyki i elegancji: „im mniej, tym więcej”.

Elegancki ubiór jest również wyrazem szacunku dla rozmówcy. Pierwsze wrażenie, na które składają się: wygląd, sposób, w jaki wejdziemy, przywitamy się, pierwsze słowa, ma ogromny wpływ na relacje biznesowe.

– Często spotykam się z pytaniami ze strony przedsiębiorców – dlaczego nie mogę nawiązać dobrych relacji biznesowych, nasz produkt nie sprzedaje się, choć nie jest gorszy od konkurencyjnych – mówi Elżbieta Ułasiewicz.

– Kiedy zaczynamy o tym rozmawiać, okazuje się, że osoby mające problem z utrzymaniem relacji biznesowych niespecjalnie przywiązują wagę do ubioru i zachowania podczas spotkania do tego, co mówią i jak gestykulują. Pierwsze wrażenie nie jest ich mocną stroną. Jak więc poprawić swój wygląd, by w oczach innych osób stać się profesjonalistą? Według ekspertów na formalne spotkanie biznesowe idealnym ubiorem będą: granatowy lub ciemnoszary garnitur, biała, błękitna lub bladoróżowa koszula, gładki lub żakardowy granatowy lub ciemnoszary, jedwabny krawat, biała poszetka, idealnie wyczyszczone czarne półbuty typu Oxford lub typu derby, czarny skórzany pasek do spodni z prostokątną klamrą z bolcem, dobrej marki zegarek na skórzanym czarnym pasku.

Spis treści:

Część Ihttp://aktywnamlodziez.pl/szafa-czlowieka-biznesu-cz-1/
Część IIhttp://aktywnamlodziez.pl/szafa-czlowieka-biznesu-cz-2/
Część III http://aktywnamlodziez.pl/szafa-czlowieka-biznesu-cz-3/
Część IVhttp://aktywnamlodziez.pl/szafa-czlowieka-biznesu-cz-4/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments