TAJEMNICE MISTRZÓW NIETYPOWY SPOSÓB NA…ROZWÓJ MIĘŚNI PIERSIOWYCH

TAJEMNICE MISTRZÓW NIETYPOWY SPOSÓB NA…ROZWÓJ MIĘŚNI PIERSIOWYCH
Tomasz Nobis

Tomasz Nobis

Tomasz Nobis to zwycięzca tegorocznych Debiutów oraz zawodów o Grand Prix Binkowskiego. Trenuje od 11 lat i, mimo tak długiego stażu treningów, wciąż poszukuje nowych sposobów na rozbudowę mięśni. Wiele miesięcy temu, szukając nowego pomysłu na rozbudowę mięśni piersiowych, skontaktował sie z Markiem Olejniczakiem (mistrzem świata w kulturystyce tradycyjnej z roku 2012, obecnie zawodowym kulturystą) w nadziei, że coś mu podpowie. Nie pomylił sie, Marek polecił mu rozpietki z rączkami dolnych wyciągów połączone z wypychaniem tych rączek przed siebie, z tym, że ćwiczenie to robi sie leżąc na podłodze.

ROZPIĘTKI Z RACZKAMI DOLNYCH WYCIĄGÓW

POŁĄCZONE Z WYPYCHANIEM RACZEK PRZED SIEBIE

Opis ćwiczenia

– Leżymy pośrodku dwóch dolnych wyciągów tak, aby barki były naprzeciw bloczków.

– W dłonie chwytamy rączki wyciągów, a następnie opieramy ramiona na podłodze (ręce ugięte).

– Wypychamy klatkę piersiową do góry, ściągając jednocześnie łopatki.

– Nie zmieniając kąta ugięcia rąk energicznym ruchem ściągamy rączki wyciągów do siebie tak, aby dłonie zetknęły się ze sobą nad górną częścią klatki piersiowej.

– Po zetknięciu się dłoni wypychamy rączki w górę do pełnego wyprostu rąk mocno napinając mięśnie piersiowe (dłonie przez cały czas stykają się ze sobą).

– Zatrzymujemy ruch na 1-2 sekundy, a następnie powoli wracamy do poprzedniej pozycji (dłonie nadal stykają się ze sobą).

– Wracamy do pozycji wyjściowej rozchylając ręce na boki.

– Gdy ramiona są tuż nad podłogą rozpoczynamy następne powtórzenie

UWAGI TOMKA DO ĆWICZENIA:

1. Bardzo ważne jest, aby ćwiczenie robić z klatką piersiową wypchniętą i łopatkami ściągniętymi, gdyż to zwiększa siłę skurczu mięśni piersiowych

2. W celu mocniejszej stymulacji dolnych części mięśni piersiowych, rączki wyciągów należy ściągać tak, aby dłonie zetknęły się ze sobą nad brzuchem, natomiast w celu mocniejszej stymulacji górnych ich części – nad głową.

Na początku ćwiczenie to wydawało się Tomkowi dziwne i mało skuteczne, ponieważ leżąc na podłodze nie miał możliwości opuszczania łokci poza płaszczyznę pleców, co uniemożliwia mocne rozciąganie mięśni piersiowych. Jedyną zaletą był mocny skurcz tych mięśni spotęgowany wyprostem rąk. Tak więc Tomek podchodził do tego ćwiczenia bez większego entuzjazmu. Sprawę ratowało tylko to, że polecił mu je Marek, kulturysta w ogromnym doświadczeniem.

Po wykonaniu kilku serii okazało się, że Marek wiedział co robi. Mimo niezbyt dużego zakresu ruchu zaskakująco dobra była reakcja ze strony mięśni piersiowych. Szybko „pompowały się” i nabierały kulistego kształtu. Nic też dziwnego, że w niedługim czasie obwód klatki piersiowej Tomka znacznie się poprawił.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments