Wiecznie żywe oświetlenie sufitowe

Wiecznie żywe oświetlenie sufitowe

Wiecznie żywym bo niewychodzącym z mody oświetleniem sufitowym jest, można by powiedzieć, zwykły żyrandol. Jest on niczym innym jak elektrycznym stałym urządzeniem mocowanym do sufitu, potrafiącym  oświetlić dowolną wielkość pomieszczenia, będąc równocześnie zarówno wystrojem, jak i ozdobą każdego wnętrza. Znane i używane były już w czasach średniowiecza, gdzie wówczas rozświetlały głównie zamki, pałace i kościoły, a dziś żyrandol jest wyposażeniem każdego mieszkania, domu, sklepu i wszelkich wielkogabarytowych lokali użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, szkoły, restauracje itp. 

Każdy żyrandol wyposażony jest w tzw. punkty świetlne, których dobór ich ilości i mocy jest ściśle związany z wielkością pomieszczenia jakie chcemy nim oświetlić bo np. trudno będzie zapewnić odpowiednie światło w dużym pomieszczeniu żyrandolem z jedną żarówką i odwrotnie. Natomiast w wielkogabarytowych przeważnie wysokich pomieszczeniach idealnym rozwiązaniem może być umieszczenie kilku żyrandoli w różnych oddalonych od siebie punktach, gdzie mogą być one umocowane do sufitu na różnych nierównomiernych wysokościach. 

Wzornictwo, wielkość i kształt żyrandoli  jest bardzo obszerny, od małych kloszy w kształcie kielicha z jednym czy trzema punktami świetlnymi, po wielkie rozłożyste liście z kilkunastoma punktami świetlnymi. Warto więc wybrać się w miejsca, gdzie organizowana jest wyprzedaż żyrandoli, które odbywają się w ogromnych halach, co stwarza możliwość umieszczenia wielu rodzajów żyrandoli w jednym miejscu, tak aby ułatwić nam dobór tego odpowiedniego właśnie dla nas samych. Uczestniczą w nich doświadczeni fachowcy, którzy chętnie udzielą nam wszelkich wskazówek i rad, a pamiętając, że tak jak wielki jest wybór żyrandoli, tak i duża jest ich rozpiętość cenowa, podczas takich wyprzedaży zyskamy również możliwość wynegocjowania niższych cen.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments