Z czego składa się XCCR rebreather?

Z czego składa się XCCR rebreather?

Z czego składa się XCCR rebreather?

XCCR rebreather to nowoczesne urządzenie, które pozwala między innymi nurkować dłużej, głębiej, a także bezpieczniej. Nie brakuje ludzi, którzy zaznaczają, że przy głębokich trimixowych nurkowaniach jest to również wariant stosunkowo tani. Z czego tak naprawdę składa się ten sprzęt? Poniżej znajdziecie najważniejsze elementy, które tworzą to rewelacyjnie działające urządzenie.

Ergonomiczna konstrukcja

XCCR rebreather posiada między innymi kompaktową oraz ergonomiczną konstrukcję. Dlaczego jest to tak istotne? Między innymi ze względu na fakt, że ułatwia to składanie i rozkładanie sprzętu bez konieczności użytkowania specjalistycznych narzędzi. Warto tutaj wspomnieć również o profesjonalnie działającym systemie zatrzaskowym, który został zastosowany przy głowicy. Daje to możliwość na szybki dostęp do O-Ringu.

Radialny pochłaniacz

Na uwagę zasługuje także pochłaniacz radialny. Zapewnia on minimum 6 godzin ochrony każdemu użytkownikowi. Trzeba podkreślić, że XCCR rebreather umożliwia zamontowanie różnych butli o rozmaitych rozmiarach. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji danego użytkownika, a także sposobu eksploracji konkretnego terenu podwodnego.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Czym charakteryzuje się główny kontroler? Jest on odpowiedzialny za odczyt ciśnienia parcjalnego z trzech sensorów tlenowych. To jednak nie wszystko. Główny kontroler odpowiada również za dodawanie tlenu za pomocą solenoidu, utrzymywanie w pętli stałego ciśnienia parcjalnego, a także odczyty wielu parametrów (na przykład dwutlenku węgla, tlenu itp.). Sprzęt mierzy także pomiar temperatury otoczenia. Nie brakuje tutaj również OLED-owego wyświetlacza, który na bieżąco informuje użytkownika czy wszystko pracuje tak jak należy. Dla ułatwienia zastosowano barwy zieloną i czerwoną, która uaktywnia się dopiero wtedy, kiedy są pewne problemy – wtedy trzeba podjąć odpowiednie działania. Jeśli natomiast chodzi o sensory tlenowe i sensor dwutlenku węgla, to każdy ma do nich bardzo łatwy dostęp.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments