Relaksujące sole do kąpieli

Relaksujące sole do kąpieli

Po męczącym dniu w pracy nie ma jak odprężająca, relaksująca kąpiel. Do wody w wannie zwykle dodawałam pieniące się płyny, dopóki nie zaczęłam mieć problemów ze skórą. Zainteresowałam się wtedy naturalnymi kosmetykami. Okazało się, że te najprostsze specyfiki mam na wyciągnięcie ręki. Najbardziej lubię domowe sole kąpielowe. Robię je sama na różne okazje – energetyzują-ce, relaksujące, na dobry sen czy odświeżające. Moją ulubioną jest mieszanka soli ze skórkami cytrusów, ale też taka, do której dodaję ususzone płatki kwiatów. W tym celu zaczęłam sadzić w ogrodzie oraz w doniczkach więcej roślin, takich jak lawenda czy nagietek.

RODZAJE SOLI

Warto do przygotowania domowych mieszanek użyć odpowiedniej, dobrej jakości soli. Często wybieram sól morską. Zawiera m.in. magnez, jod, krzem i wiele innych substancji, które zbawiennie działają na organizm. Oprócz wymarzonego relaksu, przy okazji ujędrniam skórę i wzmacniam odporność. Znakomita jest również różowa sól himalajska. Można ją jednak stosować w mniejszej ilości, np. do peelingów z oliwą z oliwek, bo cena sprawia, że taka mieszanka nie jest tania. Zwykle kupuję sól morską w internetowych ekosklepach. Można znaleźć tam rozsądne ceny i dobrą jakość. Poza tym inwestycja w nasze zdrowie zawsze się płaca. Odkąd stosuję kąpiele solne, rzadziej się przeziębiam, a jeśli nawet choruję, szybciej staję na nogi. Mam też lepszą cerę i o wiele gładszą skórę.

 

ULUBIONE MIESZANKI

Sól kwiatowa
500 g soli morskiej,
kilka kropli eterycznego olejku lawendowego,
suszone płatki nagietka, róży, ususzona lawenda z ogródka (kwiaty i liście).

Sól cytrusowa
500 g soli morskiej,
kilka kropli olejku cytrynowego, pomarańczowego, grejpfrutowego (wedle uznania),
ususzona skórka z pomarańczy, cytryny lub limonki. Wszystkie składniki po prostu łączę ze sobą i zamykam w ozdobnych słoiczkach. Moje sole tak się spodobały koleżankom, że często robię je także wtedy, gdy chcę je dać komuś w prezencie. Obdarowana osoba zawsze jest nimi zachwycona.

ZASTOSOWANIE
Korzystanie z kąpieli solnych warto dostosować do indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry. Ja taką kąpiel urządzam sobie raz w tygodniu. Osoby o skórze wrażliwej, delikatniejszej niż moja powinny to robić 2-3 razy w miesiącu. Warto pamiętać, aby mieszankę rozpuszczać w bardzo ciepłej wodzie, a po kąpieli pozwolić ciału naturalnie wyschnąć. Potem można się nasmarować ulubionym balsamem albo – co ja wolę – olejkiem ze słodkich migdałów lub arganowym.

Właściwości kosmetyczne soli

CYTRUSOWA
Warto po nią sięgnąć, kiedy zależy nam na zastrzyku energii. Cytrusy zawierają sporą dawkę witaminy C, ale też inne, cenne składniki niezbędne do odpowiedniej pielęgnacji ciała. Taka sól sprawi, że nawet wymagająca skóra odzyska zdrowy blask. Ponadto jej orzeźwiający zapach wspaniale pobudza do dalszego działania.

LAWENDOWA
Znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości relaksujących. Odpręża i koi zmysły. Ma też zbawienny wpływ na skórę, która dzięki niej jest wygładzona i odmłodzona. Jeśli po długim, wyczerpującym dniu marzymy o chwili ukojenia, to domowa kąpiel z dodatkiem soli lawendowej jest idealnym rozwiązaniem.

Kamila Misia

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments