Zastosowanie rusztowań

Zastosowanie rusztowań

Rusztowania są bardzo ważnymi konstrukcjami, jakie są wykorzystywane w budownictwie i podobnych branżach. To tymczasowa konstrukcja, jaka pozwala na pracę na wysokościach. Czym cechują się dane rodzaje rusztowań? Gdzie są wykorzystywane?

 

Rusztowania stojakowe i modułowe

Rusztowanie stojakowe wiąże się z wykorzystaniem segmentów, które są oparte na podporach. Konstrukcja jest usztywniona podłużnicami, tężnikami ukośnymi i leżnikami poziomymi oraz ukośnymi. Z powodzeniem wykorzystamy je we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Plusem jest utrzymanie sporego ciężaru.

Jeśli chodzi o rozwiązania modułowe, są one połączone w stałych punktach w odpowiednich odstępach. Zastosowanie tego typu rusztowania wiąże się z budowami, remontami i konserwacjami obiektów przemysłowych, gdzie występuje duża ilość instalacji. Są także stosowane jako konstrukcje wolnostojące.

Rusztowania specjalne i kolumnowe

Specjalne rusztowanie bazuje na połączeniu konstrukcji innych rusztowań. Taki proces pozwala dopasować złożenie rusztowania do danych warunków, zwłaszcza w w miejscach trudno dostępnych. Zyskujemy możliwość połączenia różnorodnych elementów, co dopasuje konstrukcje do obiektu o nietypowym kształcie.

 

Niezwykle popularne są także rusztowania kolumnowe, nazywane warszawskimi. Składają się one z pionowych rur, które są podłączone pod mniejsze części. Całość jest jednym segmentem. Warszawski model rusztowania wykorzystuje się przy pracach budowlanych, zazwyczaj na niewielkich wysokościach (domy jednorodzinne, mieszkania). Bardzo dobrze sprawdzają się podczas prac elewacyjnych i ociepleniowych.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments